MELCHIOR KAMIENIARSTWO
 

O Firmie

Firma Kamieniarstwo Jan Melchior

    Przedmiotem działalności firmy jest wyrób artykułów z kamieni szlachetnych: granitów, marmurów i piaskowca. Tradycyjnie, podstawowym produktem przedsiębiorstwa są nagrobki produkowane wg gotowych wzorów ( firma ma ich kilkaset w ofercie), jaki i na indywidualne zamówienie, jednak coraz większy jest udział w sprzedaży innych wyrobów, przede wszystkim znajdujących zastosowanie w budownictwie i aranżacji wnętrz: parapetów, podłóg, blatów stołowych, galanterii oraz przede wszystkim elementów zabudowy kominków.

Od roku założenia po dzień dzisiejszy firma ciągle się rozwija, zdobywa doświadczenia i wiedzę by skutecznie sprostać wszelkim wymogom stawianych przez klientów.

Historia

    Nasza firma powstała w lutym 1978 roku jako firma rodzinna oferująca usługi lastrykarskie. W 1995 zatrudnialiśmy już 6 pracowników i od tego roku stopniowo zaczeliśmy się przekształcać w zakład kamieniarski. Pod koniec 1995 wybudowaliśmy nową halę produkcyjna i wstawilismy piłę do cięcia granitu oraz 4 szt szlifierek. W 1998r. zakupiliśmy automat do szlifowania płyt granitowych i do 2000 roku stopniowo stworzylismy prawie pełen park maszynowy. W ciągu ostatnich 5 lat inwestycje polegały na rozbudowie i modernizacji majątku firmy. Obecnie firma zatrudnia 12 pracowników i posiada cztery punkty sprzedaży bezpośredniej.

Firma zrealizowała projekt "Nowoczesne metody obróbki kamienia drogą rozwoju przedsiębiorstwa Kamieniarstwo Jan Melchior" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach: "Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw - Działanie 2.3"