MELCHIOR KAMIENIARSTWO
 

Zastosowanie

Granit

  Skała głębinowa składająca się głównie ze skaleni (mikriklin, albit, oligoklas), kwarcu i biotytu. Jest to najpospolitsza skała w górnej części skorupy ziemskiej wyróżniająca się różnokolorową barwą oraz dużą twardością i odpornością na ścieranie.

  Szczególnie polecany na blaty kuchenne, posadzki, stoły i elementy zewnętrzne takie jak schody, portale itp.


Marmur

  Skała metamorficzna powstała w procesie przeobrażenia skał węglanowych składająca się głównie z ziaren kalcytu (rzadziej dolomitu). W zależności od domieszek przybiera różne barwy - od białych, poprzez róże, zielenie, czerwienie aż po czarne.

  Ze względu na piękny "rysunek" ceniony jest jako materiał dekoracyjny.

  Najchętniej wybierany jako materiał wykończeniowy w domkach jednorodzinnych np. jako parapety, schody, posadzki, kominki itp.


Konglomerat

  Konglomerat, inaczej aglomarmur lub aglomerat to produkt przemysłowy będący połączeniem 95% kamienia naturalnego - łamanego i 5% żywicy poliestrowej jako łącznika o doskonałych właściwościach fizyczno mechanicznych. Produkt końcowy posiada parametry fizyczno mechaniczne podobne, a nawet często przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład. Do tego dochodzą zalety takie jakie daje produkcja przemysłowa w sensie kontroli, jedności koloru i jakości. Konglomerat jest doskonałą alternatywą dla kamienia naturalnego, płytek ceramicznych i lastrika.

  Typowy materiał na parapety.


Trawertyn

  Skała osadowa - odmiana martwicy wapiennej. Występuje jako forma porowata - wyglądem przypominająca ser szwajcarski, która może zostać poddana obróbce - żywicowanie, szpachlowanie lub pozostać w czystej, naturalnej postaci.


Łupki

  Skały osadowe lub metamorficzne odznaczające się wysoką foliacją, powodującą łatwość dzielenia się ich według równoległych powierzchni (z reguły płaszczyzn) na cienkie płytki. Używany głównie jako elementy elewacyjne lub podłogowe